Online intervjuu volinik Kunevaga

Tarbijakaitse volinik Meglena Kuneva on rakendamas interneti võimalusi, et suhelda EL kodanikega nagu paljud poliitikud seda juba teevad ja ma isegi olen püüdnud teha viimasel ajal selle blogi kaudu. Seekord püüab volinik Kuneva liita inimesi internetikeskkonnas arutlema mänguasjade ohutuse teemal veebivestluses. Vestlus toimub täna õhtul kell 17.00 kohaliku aja järgi ja kell 18.00 Eesti aja järgi. Kõigil on võimalus osaleda siin 

Nagu varem olen maininud on praegu kehtiv mänguasjade ohutuse direktiiv 1992. aastast ja palju sellest vajab uuendamist. Rohkem tähelepanu peaks  muu seas pöörama kantserogeensete ja mutageensete ainete välistamisele mänguasjades. Uut eelnõud on Euroopa Komisjon lubanud mitu korda ja mitu korda on edasi lükatud selle avamise tähtaega. 

 Viimati lubati eelnõud selle aasta lõpuks, aga nüüd on tähtaeg nihkunud järgmisesse aasta algusesse. Komisjon on lubanud selgitada seekordset edasi lükkamist järgmisel nädalal, nii et jääb vaid oodata.     

Siiski on volinik Kuneva tänane üritus tervitatav, sest nii püütakse tegelikku võimu kandjat – EL kodanikke lähendada otsustusprotsessidele, mis toimuvad Brüsselis ja mis tihti võivad tunduda väga kauged. See on  veel üks märk sellest, et internet on muutumas/muutunud oluliseks teguriks suhtlemisel kodanike ja avalikkusega.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: