Online intervjuu volinik Kunevaga

Tarbijakaitse volinik Meglena Kuneva on rakendamas interneti võimalusi, et suhelda EL kodanikega nagu paljud poliitikud seda juba teevad ja ma isegi olen püüdnud teha viimasel ajal selle blogi kaudu. Seekord püüab volinik Kuneva liita inimesi internetikeskkonnas arutlema mänguasjade ohutuse teemal veebivestluses. Vestlus toimub täna õhtul kell 17.00 kohaliku aja järgi ja kell 18.00 Eesti aja järgi. Kõigil on võimalus osaleda siin 

Nagu varem olen maininud on praegu kehtiv mänguasjade ohutuse direktiiv 1992. aastast ja palju sellest vajab uuendamist. Rohkem tähelepanu peaks  muu seas pöörama kantserogeensete ja mutageensete ainete välistamisele mänguasjades. Uut eelnõud on Euroopa Komisjon lubanud mitu korda ja mitu korda on edasi lükatud selle avamise tähtaega. 

 Viimati lubati eelnõud selle aasta lõpuks, aga nüüd on tähtaeg nihkunud järgmisesse aasta algusesse. Komisjon on lubanud selgitada seekordset edasi lükkamist järgmisel nädalal, nii et jääb vaid oodata.     

Siiski on volinik Kuneva tänane üritus tervitatav, sest nii püütakse tegelikku võimu kandjat – EL kodanikke lähendada otsustusprotsessidele, mis toimuvad Brüsselis ja mis tihti võivad tunduda väga kauged. See on  veel üks märk sellest, et internet on muutumas/muutunud oluliseks teguriks suhtlemisel kodanike ja avalikkusega.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: