2,5 miljonit eurot soome-ugri vähemustele Venemaal

Neljapäevasel hääletusel kinnitas Euroopa Parlament järgmise aasta eelarve, kuhu hääletati sisse ka 2,5 miljoni euro eest toetust Venemaa etnilistele ja rahvusvähemustele kultuuri, hariduse, meedia ja kodanikuühiskonna arenguks. Ettepaneku tegelik sisu on toetada just soome-ugri rahvastele suunatud programme. 

Ettepanek sai alguse jutuajamisest ungarlasest eelarvekomisjoni saadik Istvan Szent-Ivanyi’iga, kes esitas ka muudatuse Soome parlamendisaadiku Kyösti Virrankoski eelarvekomisjoni raportisse Euroopa Liidu eelarve III osa kohta.  

Tegemist on esimese korraga, kui Euroopa Liit toetab soome-ugri rahvaste kultuuri ja seda eriti Vene Föderatsioonis elavate rahvaste kultuuri säilitamiseks ning arendamiseks ja suurepärane näide Eesti-Ungari-Soome koostööst Euroopa Parlamendis.  

Projektid EL rahadest võiksid olla suunatud keele ja kooli arengule. Eestlased, kes me oleme ise palju teistelt tuge saanud, peame nüüd ka nõrgemaid aitama. Peame olema heaks eeskujuks hõimlastele Venemaal, et ka ühe väikese rahva keel võib kõlada kõikjal, võrdväärsena Euroopa suurte kõrval.  

70 aastat riikidevahelist hõimualast koostööd, mida hiljuti suursaadik Raul Mälgu ja Eesti alalise esinduse abiga tähistasime, sai alguse kui 14.oktoobril 1937 sõlmisid koostöölepingu Eesti ja Ungari ning sama aasta 1. detsembril Eesti ja Soome haridusminister.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: