SMS laen ei taga jõulurahu!

Nädalavahetusel raadiot lubati mulle jõulurahu kui võtan SMS laenu. Kindlasti ma seda jõulurahu jaoks võtma ei hakka. Leiab ka teisi viise.

Samas on see minu arust täiesti häbematu viis inimeste jõulumeeleolu aga ka sellega kaasnevaid pingeid ära kasutada. Loomulikult soovib iga väikseimgi koolijüts tänapäeval iPODi õnnelikuks omanikuks saada.

Vanemad on aga haamri ja alasi vahele kuna ühest küljest tahaks lapsele parimat aga teisest küljest ei saa mitme tuhande kroonist kingitust reaalselt üheteist tuhande kroonise keskmise palga juures Eestis paljud siiski lubada endale.

Tarbijakaitseamet on võtnud endale tänuväärse ülesande kutsuda inimesi üles mõõdukalt tarbima. Videoklipid, mida võib MTVs näha on võimalik vaadata ka siit:

http://www.tka.riik.ee/mtv_liitmaa.mpg 

http://www.tka.riik.ee/mtv_toome.mpg 

Kingi hinnasildil leiduva summa suurus minu jaoks igatahes ei ole seost hoolivuse või armastusega. Sellisest ostubuumist, mis leiab aset iga aasta detsembris võidavad suuresti ainult tootjad ja müügipunktid.

Kainestavana mõjus hiljuti loetud uudisenupp kinkekaartide kohta USAs. Nimelt jäi seal 2006. aastal lunastamata ligi 5 miljardi dollari väärtuses juba ostetud ja kingitud kinkekaarte. See on aga raha, mis läheb otse müüjate taskusse.

Nii nagu BIG ei too meile lumiseid jõule, samamoodi ei suuda SMS laen tagada meile jõulurahu. Pigem vastupidi.

Hoidugem sellisest raiskamisest!

Mõistlikku tarbimist ja häid pühi!!!

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: