14-17 jaanuar 2008 täiskogu istung

Eelmine sissekanne ei oleks konstruktiivne, kui ma ei üritaks vähemalt veidi kirjeldada tegevusi, mis ootavad meid ees Euroopa parlamendi järgmisel nädalal. Loodetavasti saab sellest hea traditsioon. 

Kui sellel nädalal on grupinädal ja me töötasime Brüsselis, siis järgmine nädal on plenaaristungi nädal ja seega tuleb kolida Strasbourgi. Sellest, milline saadiku kuuplaan välja näeb olen lühidalt kirjutanud 10.11.07 sissekandes.  

Strasbourgi kava on tihe, nagu tavaliselt hoolimata sellest, et just lõppes jõuluperiood. Esinema on kustutud Süüria peamufti Ahmad Badr El Din El Hassoun. Toimub debatt inimõiguste rikkumiste ja demokraatia kohta. 

Hääletatakse raportite üle, mis puudutavad energia tõhususe arengukava, elukestvat õpet, EUROPOLi asutamist, ühtseid standardeid kolmandast riikidest tulevate illegaalide tagasi saatmise kohta, ohtlike kemikaalide eksporti ja import jne. 

Muu seas on kavas ka hääletused tarbijakrediidi ja laste õiguste strateegia väljatöötamise kohta. Lastekaitseliidu presidendina  on viimane nendest  minu jaoks eriti oluline. Raport on iseenesest vastus komisjoni teatisele sel teemal, mis omakorda annab teada EL lasteõiguste strateegia väljatöötamisest, ettepanekutest selles vallas. Parlamendi raport kinnitab, et strateegia edendamine peab toimuma laste õiguste positiivse kinnitamise kaudu (õigus perekonnale, sotsiaalsele integratsioonile, tervisehoiule, võrdsetele võimalustele, haridusele jne).    

Raport tarbijakrediidi kohta on teisel lugemisel Euroopa parlamendis. Praegusel kujul kinnitab see muu hulgas reklaamieeskirjad, lepingueelse ja lepingukohase teabe esitamise kohustused. Raporti eest vastutav saadik e. raportöör Kurt Lechner (Euroopa Rahvapartei) esitas küll palju parandusettepanekuid, mis suures osas lükati Siseturu- ja tarbijakaitsekomisjonis tagasi sotsiaaldemokraatide häältega, kuna oleksid vähendanud tarbijakaitset puudutavaid aspekte seaduseelnõus. Ootame põnevusega hääletuse tulemusi täiskogu istungil.    

Järgmisel nädalal on plenaaristungil ka Taga-Kaukaasia ja Musta mere raport. Olen palunud sõna Taga-Kaukaasia teemal ja kui mulle võimalus antakse, siis tahan juhtida tähelepanu asjaolule, et  regionaalne lähenemine sellele piirkonnale ei võimalda piisavalt arvestada erisusi, mis nende riikide vahel on. Ka on ebaproportsionaalselt palju tähelepanu pööratud probleemidele Gruusias, mis jätab mulje sellest, kui Taga- Kaukaasia kõige probleemsemast riigist. Selline käsitlus on aga ebaõige. 

EP Balti intergrupis on aga järgmise nädala teemaks “Võõrriikide mõju Läti integratsioonipoliitikale”, kus mul on palutud samuti sõna võtta. Ettekande teeb Läti Ida-Euroopa Poliitikauuringute Instituudi juht Ainārs Lerhis. 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: