Euroopa Komisjon avalikustas kaua oodatud mänguasjade direktiivi eelnõu

Eile pärastlõunal (25.01) avalikustas Euroopa Komisjon kaua oodatud mänguasjade direktiivi eelnõu. Lõpuks on võimalik Euroopa Parlamendil ja EL Nõukogul hakata asjaga sisuliselt tegelema. Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraatide fraktsioon on nõudnud uut direktiivi pikka aega, sest vana on aastast 1988 ning ei vasta enam praegustele nõudmistele laste mänguasjade ohutuse osas ja erivatele uutele toodetele, mida meie kauplustes pakutakse.

Kui eelmisel aastal tuli avalikuks ohtlike pliivärvide kasutamine Matteli mänguasjades ja sellele järgnes miljonite mänguasjade eemaldamine turult, lubas volinik Verheugen, kes Euroopa Komisjonis valdkonna eest vastutab, uut eelnõud juba detsembris. 

Nüüd on eelnõu lõpuks avalikustatud ja saame selle sisu analüüsida ning parandusettepanekuid teha. Ka Euroopa Parlamendi siseturu ja tarbijakaitse komisjon, kuhu kuulun, alustab peagi eelnõu mentlemist. Laste heaolu tagamiseks peame reeglid rangemaks tegema, muidu võib rõõmu asemel õnnetus majja tulla.

Volinik Verheugen kinnitas uut eelnõud tutvustades, et selles keelatakse kantserogeensed ja mutageensed  ained ning ained, mis on toksilised reproduktsioonile. Vähendatakse lubatud plii ja elavhõbeda kogust mänguasjade valmistamisel. Samuti parandatakse klausleid, mis puudutavad väikeseid osakesi sisaldavate mänguasjade ohutust ja kehtestatakse reeglid toidus sisalduvate mänguasjade suhtes. Verheugen täpsustas, et „Kinder muna“ siiski ei keelata. Keelatakse mänguasjad, milleni jõudmiseks tuleb šokolaad või muu maiustus mänguasja pealt ära limpsida.

Lisaks täpsustab direktiivi eelnõu liikmesriikide järelvalveorganite rolli ning reegleid tootjate vastutuse osas.        

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: