Kas infoväli või infosõda?

Kas Eestisse on tõesti vaja oma venekeelset telekanalit? Kui uskuda Läti sotsiolooge, siis see on üheks oluliseks osaks Venemaa meedia ja Venemaa mõju vähendamisel.

2007. aasta uuringut nimega „Välisriikide mõju etnilise integratsiooni protsessile Lätis,” tutvustati eile korraldatud integratsiooni-teemalisel ümarlaual.

Ka meie integratsiooniprotsessis tuleb rohkem arvestada välismõju. Lõunanaabrid on selles osas meist kaugemale jõudnud. Kui aga edasi tukume, võime selle sõja kaotada enne, kui aru saame, et see on juba välja kuulutatud.

Ümarlaual osalenud sotsioloog Juhan Kivirähki hinnangul näitab uuringu olulisust meie jaoks tõik, et mitmetes lõikudes võiks “Läti” asendada “Eestiga” ja kõik kehtiks.

Lätlaste hinnangul on Venemaa mõju olnud negatiivne ja kasvab veelgi. Sellest annavad tunnistust nii kaasmaalaste liikumise aktiviseerumine kui ka asjaolu, et panustatakse kõrgel tasemel ja suurte ressurssidega.

Dr. Ainars Lerhise arvates on üks peamisi eesmärke avaliku arvamuse muutmine. Selleks kasutatakse humanitaartehnoloogiaid , mille hulka kuulub näiteks televisioon.

Läti sotsioloogide hinnangul ei sõltu riikidevahelised avalikud suhted mitte niivõrd poliitilistest sündmustest, kuivõrd Venemaa juhtkonna selle ajahetke poliitilisest tahtest. Muudatused skeemis “sõber-vaenlane” võivad toimuda ühe päevaga ja vastavalt sellele muutub ka Venemaa meediakajastus.

Ümarlaual viibinud Rahvastikuminister Urve Palo avaldas veendumust, et meie koostöö Läti uurijatega on väga oluline.

Mainitud Ida-Euroopa Poliitiliste Uuringute Keskuse 2007. aasta uuringu nimega „Välisriikide mõju etnilise integratsiooni protsessile Lätis” koostasid sotsioloogid Ainars Lerhis ning Andis Kodors.

Uuringut tutvustati ümarlaual “Humanitaarmõjutused – üleilmastumise uued ohud”, mis toimus 01/02/08 Euroopa Parlamendi infobüroos Tallinnas.”

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: