Hõimurahvaste küsimused koguvad tähelepanu Euroopa Parlamendis

Kirjutasin mõni aeg tagasi soome-ugri hõimurahvaste näitusest, mille korraldasin koostöös Kunstiakadeemia soome-ugri uurimisprogrammi juhi Kadri Viiresega, ja mis avati EL esinduses Brüsselis. Sel nädalal kolisime näituse Euroopa Parlamenti, kus see on üleval selle nädala lõpuni. Näitus avamine toimus soome-ugri kultuurikoostöö 70. aastapäeva tähistamise jätkuna.

Nüüd on ka kolleegidel siin võimalus saada osas sellest toredast näitusest! Paljud Soome ja Ungari kolleegid ei teadnud, et hõimualasel koostööl, mis vormistati Eesti- Ungari ja Eesti- Soome vaheliste lepingutega juba 1937. aastal, on nii pikk ajalugu.

Huvi selle teema vastu on olemas. Seda näitas ka asjaolu, et näituse avamisel ja sellele järgnenud vastuvõtul osales pea 100 Europarlamendi liiget või töötajat, kes olid peamiselt pärit maadest, kus elab soome-ugri rahvaid ning ka antud teemast huvitatuid muudest rahvustest.

Usun, et kasutades Euroopa Liidu võimalusi on meil nüüd kohustus seda uuel tasemel edasi viia. Detsembrikuisel Europarlamendi plenaaristungil hääletatigi Eesti-Soome-Ungari parlamendisaadikute initsiatiivil Euroopa Liidu eelarvesse sisse 2,5 miljonit eurot soome-ugri vähemustele Venemaal.

Näituse puhul on tegemist fotokollektsiooniga, mis on sündinud Kunstiakadeemia ekspeditsioonide käigus ning samuti videoinstallatsiooniga erinevatest soome-ugri päritolu inimeste mõtetest.

Näituse avamisel pidas kõne ka Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, kes ütles, et Europarlamendis näituse avamine näitas, et siin esindatud soome-ugri maad pööravad oma hõimlastele tähelepanu ka väljaspool Euroopa Liitu ja samuti tekitab selline näitus ka suuremat huvi antud teema vastu nii soome-ugri rahvaste kui ka teiste hulgas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: