19.-21. veebruar 2008 EP täiskogu istung

Selle nädala täiskogu istungi kokkuvõtteks panen ka kirja paar rida siin toimunust.

Toimusid mitmed olulised arutelud Lissaboni leppe ja Kosovo iseseisvusdeklaratsiooni tagajärgede kohta.

Täiskogu  kiitis heaks Euroopa Parlamendi raporti Lissaboni lepingu kohta. Lepingus peeti muu hulgas oluliseks, et leping ratifitseeritakse kõigis liikmesriikides veel selle aasta lõpuks. 

Lissaboni lepe on üks aktuaalsemaid Euroopa Liidu teemasid, kuna kaalukausil on Euroopa tulevik ja hakkamasaamine maailmas, mis aastatega muutub kiiremini kui meie ise. Selles suhtes on hea tervitada seda, et Prantsusmaa, kellest sai alguse referendumite põrumisega kaasnev kriis, ratifitseeris esimese “vana-eurooplasena” leppe, olles teistele eeskujuks, et Euroopa ülesehitus peab kindlasti jätkuma.

Peab vaid lootma, et ratifitseerimisel ei hakka liikmesriigid lepet kuritarvitama poliitilistel eesmärkidel, nagu juhtus Slovakkias, kus muidu leppe poolt olev opositsioon pani ratifitseerimise eeltingimuseks selle, et juhtivpartei võtaks tagasi seaduse projekti, millega opositsioon ei taha nõustuda.

Samuti võeti täiskogul vastu Kesk-Aasia raport. Euroopa Liit avastas enda jaoks Kesk-Aasia vabariigid küllaltki hilja ja otsib käesolevaga vastuseid järgmistele küsimustele, sellest milline peaks olema ELi üldine lähenemine sellele piirkonnale, ja kuhu peaks Euroopa suunama oma põhitähelepanu.

Käesolev raport selge vastuse: esiteks, peame tugevdama oma sidemeid nende äärmiselt õli- ja maagaasi rikaste riikidega. Teiseks peame aga edutama poliitilisi ning diplomaatilisi sidemeid ja suhteid üleilmastuvas maailmas, ning keskenduma euroopalike põhiväärtuste ja põhimõtete kindlustamisele.

Mis puudutab tööd siseturu ja tarbijakaitse vallas, sellel nädalal jõuti kokkuleppele toodete turule toomise paketi osas. See pakett koosnes kolmest eelnõust, mille eesmärgiks on parandada turujärelvalvet ja toodete vaba liikumist. Muu hulgas täpsustati ka CE märgiga seonduvat, mis on olnud tähelepanu keskmes, seoses ohtlikke mänguasjadega avastamisega Euroopa kauplustes eelmise aasta sügisel.

Oluline on teadvustada, et CE märk on küll vastavusmärgistus, millega tootja võtab endale vastutuse EL nõuete täitmise eest, aga see ei taga automaatselt ohutust ja seega ei ole ohutusmärk. Samuti peab Euroopa Komisjon kokkuleppe kohaselt esitama uuringu toodete ohutusmärgistusest, millele vajadusel järgnevad eelnõud toodete ohutusmärgistuse kohta.

Esmaspäeval kuulutati välja ka Euroopa Parlamendi deklaratsioon selvehallide kohta, mis sai üle 400 MEPi allkirja ja millest kirjutasin 31. jaanuari sissekandes ja mida hiljuti täiendasin. 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: