SOLVIT lahendab teie probleemid

Aegajalt küsitakse, et mis kasu sellest EList reaalselt on. EL lepingud ja seadused täidavad tuhandeid lehekülgi ja EL tundub tihti nii kauge ja kummalisena. SOLVIT – Euroopa Komisjoni poolt loodud võrgustik EL kodanike ja ettevõtete probleemide lahendamiseks on üks hea näide praktilisest kasust.

 Kas sinu ettevõttel on raskusi käibemaksu õigeaegse tagasi saamisega teisest liikmesriigist? Kas sul on olnud probleeme kutsekvalifikatsiooni tunnustamisega liikmesriigis? Siis pöördu kindlasti Eesti SOLVIT keskuse poole.

SOLVIT on aidanud lahendada nii neid kui ka teisi probleeme kiiresti. Näiteks on SOLVITi sekkumise tõttu kiirendatud Saksamaalt pärit haigla õe professionaalse kvalifikatsiooni tunnustamist Portugalis. SOLVITi jaoks kutsekvalifikatsiooni tunnustamise küsimused ongi üks sagedamini lahendamist vajav probleem. Samuti aitas SOLVIT näiteks õpilast Tšehhimaalt, kui ülikool Iirimaal keeldus teda tunnistamast, kui EL kodanikku ja seeläbi madalama õppemaksu gruppi kuuluvaks.

MILLISEID PROBLEEME SOLVIT LAHENDAB?

SOLVIT aitab kui teil on tekkinud probleeme seoses piirülese tegevusega, ELi õiguse ebaõige kohaldamise puhul ja avaliku sektori asutusega seonduva puhul. Võite pöörduda SOLVITi poole abi saamiseks, kui teil on tekkinud probleemid seoses:

  • elamislubade,
  • kutsekvalifikatsiooni tunnustamise,
  • mootorsõiduki registreerimise,
  • sotsiaalkindlustuse,
  • maksustamise,
  • käibemaksutagastuse,  
  • piirikontrolli,
  • riigihangete ja  
  • teenuste osutamisega. 

SOLVITI keskus Eestis, mis on sisse seatud Majandus ja – kommunikatsiooniministeeriumis aitab Teid tasuta , kui võtate ühendust kui esitate oma teises liikmesriigis tekkinud kaebuse siin.

SOLVIT ei aita juhul kui olukorras on juba kohtumenetlust algatatud, ettevõtetevaheliste probleemide lahendamisel või tarbija ja ettevõtja vahelisi probleeme.

NÄITEID EESTIST

Katrin Kaskpeit SOLVIT keskusest Eestis tõi näiteks juhtumi kui Soome kodanik taotles Eesti elamisluba. Selleks nõuti temalt Eestis sissetulekute tõendamist ning kehtiva tervisekindlustuse olemasolu. Direktiivi 2004/38 kohaselt ei ole EL kodanikul muud kohustust kui esitada pass või kehtiv ID-kaart.

Peale seda, kui Eesti SOLVIT juhtis Siseministeeriumi tähelepanu antud asjaolule, viidi kõneallolevad nõuded vastavusse direktiiviga. Selleks oli vajalik vastava määruse muutmine. Seadusandluse muutmine ei ole iseenesest SOLVITi tegevuse eesmärk, kuid kui sel moel on võimalik kõrvaldada kodanike/ettevõtete EL õiguste rikkumine, võib see vajalikuks osutuda.

Hea näide on ka sellest kuidas Eesti ettevõte taotles Poola maksuametilt käibemaksu tagastust, mis aga viibis põhjendamatult kaua. Samuti ei antud infot, mis põhjustel tagastamine viibib. Kaskpeiti sõnul võeti pärast kaebuse esitamist ühendust Poola SOLVITiga, kes omakorda juhtis Poola maksuameti tähelepanu antud probleemile ning juba mõne nädala jooksul tagastati Eesti ettevõtjale vastav käibemaks.

Niisiis – kui teil on probleeme Euroopa Liidus ärge kohkuge kaebuste esitamisest. Solvit püüab kindlasti aidata!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: