Ojulandi üks Euroopa Liidu teemaline fopaa jälitab teist!

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland saatis välisminister Urmas Paetile täna kirja, kus ta nõuab välisministeeriumi poolset sekkumist olukorras, kus Küprose võimud nõudsid Eesti elamisluba omavalt Tartu Rocki korvpallurilt piirilt viisat. «Ei ole võimalik, et üks Schengeni ruumiga liitunud Euroopa Liidu riik rikub Schengeni ruumi põhimõtteid. See on ennekuulmatu, tahaks loota, et tegemist polnud mingi tahtliku aktsiooniga, vaid Küprose piirivalvurite ebakompetentsusega,» märkis Ojuland.

Tõepoolest, Schengenisse mittekuuluvate riikide kodanikud ja määratlemata kodakondsusega isikud, kellel on elamisluba mõnes Schengeni liikmesriigis, ei vaja Schengeni ruumis reisimiseks viisat.

Kuid ebakompetentsusega esineb siin mitte Küprose piirivalvuri, vaid endine välisminister Ojuland, kuna teatavasti liitub Küpros Schengeni õigusruumiga alates 1. jaanuarist 2009.

Alates 21. detsembrist 2007 on 24 Schengeni ühtse välisruumi täisliiget: Austria, Belgia, Taani, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Island, Itaalia, Luksemburg, Holland, Norra, Poola, Portugal, Hispaania, Rootsi, Eesti, Ungari, Läti, Leedu, Malta, Tšehhi, Slovakkia ja Sloveenia. Antud kirjaga demonstreerib Ojuland piinlikult, et arvab, nagu kuuluks Küpros Schengeni ruumi.

Analoogset bravuuri, kuid ka ilmset võhiklikkust sisaldasid Kristiina Ojulandi väljaütlemised nädal tagasi selle kohta, et sotsiaaldemokraadid peavad Euroopa Parlamendist kaduma. Esiteks on sotside (PSE – Euroopa Sotsiaaldemokraatlik Partei) näol tegemist Euroopa Parlamendi suuruselt teise fraktsiooniga, kuhu kuulub 215 liiget. Võrdluseks olgu öeldud, et selles fraktsioonis (ALDE – Liberaalide ja Demokraatide Liit), kuhu Reformierakond kuulub, on vaid 101 liiget ja see on jagatud kaheks: vähem kui kolmveerand fraktsioonist kuulub liberaalide hulka, ülejäänud moodustavad eraldi Euroopa Demokraatliku Partei. Seega tundub pisut ebatõenäoline, et liberaalid, kes on Euroopas siiski pigem marginaalne jõud, saadavad sotsiaaldemokraadid ajaloo prügikasti.

Lisaks loe siit.

Seega on mul Ojulandile üks soovitus: külastada enam Euroopa Parlamendi kodulehekülge ning paluda oma erakonnakaaslastel, kes nähtavasti tunnevad paremini Brüsseli asjade kulgu, talle endale selgitada, enne kui ta taas piinlike seisukohtadega Eesti rahvale esineb. Samuti võiks Kristiina end Eestilegi nõnda tähtsate arengutega (nagu Schengeni piirirežiimiga liitumine) kurssi viia. 

Üks vastus

  1. […] arvatavasti eurosaadikuks järgmisel aastal kandideeriv Kristiina Ojuland Küprose piirivalvajatele ebapädevuses käratas, kuna nood ei lubanud Eestis kui Schengeni lepingu liikmesriigis alalist elamisluba omavat kolmanda […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: