Komisjon valmistab uut VKE ettepanekut

Kirjutasin hiljuti alla Euroopa Parlamendi deklaratsioonile, mis puudutab väikese ja keskmise suurusega ettevõtteid Euroopa Liidus.

Euroopa Komisjon on lubanud suveks välja tulla ettepanekutega kuidas parandada väikeettevõtete ettevõtluskeskkonda. Selles valguses on deklaratsioon õigeaegne märguanne Komisjonile, näidates milliseid arengusuundi soovib Parlament näha. Loodetavasti saab deklaratsioon piisavalt allkirju, et ta vastu võetaks.

22 miljonit Euroopa VKEd moodustavad 90 protsenti Euroopa ettevõtetest ja nende kaudu saavutatakse 60 protsenti Euroopa SKPst. Väikeettevõtted on üheks Euroopa majanduse alustalaks ja seetõttu tuleks neid ka vastavalt kohelda!

Kõige olulisemaks punktiks deklaratsioonis on ettepanek võtta vastu poliitiliselt siduv õigusakt, milles nähakse selgelt ette põhimõtted, kinnitatakse konkreetsed eesmärgid ja tähtajad.

Sellise lähenemisega on nõus mitmed Euroopa VKE assotsiatsioonid. Vastasel juhul on oht, et meetmed ei saavuta seda eesmärki.

Samuti kutsutakse üles järgima põhimõtet, et õigusaktid tuleks eelkõige koostada väikeste ettevõtete seisukohast vaadatuna. Võimalikus mõju eelhindamises tuleks süstemaatiliselt analüüsida nendega seonduvaid kulusid ja kasu VKEdele.

Lisaks saab lugeda varasemast veebruaris tehtud sissekandest SIIN.

Komisjon on just avaldanud ka konsultatsiooni tulemused, milles kirjeldatakse sidusgruppide arvamusi uue paketi kohta.

Muu seas nimetatakse valukohtadena väikeettevõtjatele nimetatakse märgistus- ja keskkonnanõudeid, maksuküsimusi, raamatupidamisreegleid ja kõrgeid patenditasusid, mis tekitavad VKEdele ebaproportsionaalselt suurt koormust.

Suur osa vastanutest arvab, et õppekavad Euroopas ei pööra piisavalt tähelepanu ettevõtlusele. Õppekavadesse soovitatakse lisada koolitus majandus põhimõtete kohta ja pöörata tähelepanu ettevõtte alustamisega seotud küsimustele ja probleemidele.

Muu hulgas soovitati ka EL vahendi loomist, mis aitaks alustavate ettevõtete rahastamist.

Kokkuvõtet saab lugeda SIIT.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: