Milliseid lennufirmasid usaldada?

Hiljuti avalikustas Euroopa Komisjon tulemused 2007. aasta septembris toimunud kontrolliaktsiooni kohta internetilehtedel, mis müüvad lennupileteid.

Uurimise tulemusena millesse kaasati 13 EL liikmesriigi tarbijakaitsjad, kontrolliti 386 internetilehekülge. 137 juhul tuvastati eksitavat informatsiooni. Peamiseks probleemiks oli teave hindade kohta.

Liikmesriigipõhise tabeli põhjal, mille leiab siit, võib leida, et Eesti Tarbijakaitseamet kontrollis 26 lehekülge, millest 14-lt leiti rikkumisi (10 Eestist, 4 mujalt). Nendest 11 on praeguseks parandatud ja kolme suhtes jätkub menetlus. Kahjuks ei avalda Komisjon oma pressiteates infot selle kohta, mis firmadega on tegu ja kiirpilk tarbijakaitsjate lehele neid firmasid ka ei paljasta. Tarbijakaitse volinik selgitab, et liikmesriikide seadused ei luba rikkujaid avalikustada.

Vist ei jäägi muud üle kui soovitada, et olge valvsad!

Regulaarse reisijana leian, et näiteks uus Estonian Air leht näeb päris kena välja, aga tahaks loota, et viimaste muudatuste käigus saavad silmatorkavamale kohale (nt esilehel) ning kirjutatakse lahti ka Lennureisija õigused, mis tulenevad määrusest 261/2004, ja mille põhjal on reisijail võimalik nõuda hüvitisi hilinevate ja ära jäänud lendude eest.

Olen jätkuvalt veendunud, et inimesed, kes teavad oma õigusi on tunduvalt mõnusamad reisijad ja ei nõua hilinemiste ajal põhjendamatuid hüvitisi. See on ometigi ju lennufirmade huvides.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: