Milliseid lennufirmasid usaldada?

Hiljuti avalikustas Euroopa Komisjon tulemused 2007. aasta septembris toimunud kontrolliaktsiooni kohta internetilehtedel, mis müüvad lennupileteid.

Uurimise tulemusena millesse kaasati 13 EL liikmesriigi tarbijakaitsjad, kontrolliti 386 internetilehekülge. 137 juhul tuvastati eksitavat informatsiooni. Peamiseks probleemiks oli teave hindade kohta.

Liikmesriigipõhise tabeli põhjal, mille leiab siit, võib leida, et Eesti Tarbijakaitseamet kontrollis 26 lehekülge, millest 14-lt leiti rikkumisi (10 Eestist, 4 mujalt). Nendest 11 on praeguseks parandatud ja kolme suhtes jätkub menetlus. Kahjuks ei avalda Komisjon oma pressiteates infot selle kohta, mis firmadega on tegu ja kiirpilk tarbijakaitsjate lehele neid firmasid ka ei paljasta. Tarbijakaitse volinik selgitab, et liikmesriikide seadused ei luba rikkujaid avalikustada.

Vist ei jäägi muud üle kui soovitada, et olge valvsad!

Regulaarse reisijana leian, et näiteks uus Estonian Air leht näeb päris kena välja, aga tahaks loota, et viimaste muudatuste käigus saavad silmatorkavamale kohale (nt esilehel) ning kirjutatakse lahti ka Lennureisija õigused, mis tulenevad määrusest 261/2004, ja mille põhjal on reisijail võimalik nõuda hüvitisi hilinevate ja ära jäänud lendude eest.

Olen jätkuvalt veendunud, et inimesed, kes teavad oma õigusi on tunduvalt mõnusamad reisijad ja ei nõua hilinemiste ajal põhjendamatuid hüvitisi. See on ometigi ju lennufirmade huvides.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: