Ameerika presidendiks mustanahaline, Euroopa presidendiks naine?

Hillary Clinton on  loobumas kandideerimisest  Ameerika esimeseks naispresidendiks. Mustanahaline  Barack Obama on  praktiliselt haaranud endale  demokraatide kandidaadi koha. Uued tuuled on puhumas ka Euroopa Liidus ja valgete meeste ainuvalitsus võib ümber saada siingi. 

 

Alles arutasime isikuid, kellest  võiks saada järgmine EL president, nimetades Blairi, Junckerit, Barrosot, Rasmusseni ja keda veel. Sekka räägiti ka Euroopa Komisjoni presidendi ning EL kõrge esindaja kandidaatidest ja poliitilistest mängudest selle kohta, kuidas need suurte Euroopa parteide vahel ära jagatakse.  

 

Nüüd räägitakse veidi üldisematest põhimõtetest, aga ehk mitte vähemtähtsatest. 

 

Poolakast Euroopa Parlamendi saadik ja väliskomisjoni esimees Jacek Saryusz-Wolski on rõhutanud, et üks kolmest juhtvast positsioonist peab kuuluma kindlasti kellelegi uuest liikmesriigist. Loomulikult oleme temaga nõus. Teised teljed, mida tuleb arvestada, on Saryusz-Wolski arvates Põhi-Lõuna, Ida-Lääs ja suur-väike Euroopa riikide arvestuses ning parem-vasak poliitilise kuuluvuse osas. 

 

Arutelule on lisanud  värvi ka hea tuttava Taani MEP Christel Shaldemose algatus, et üks juhtivatest positsioonidest oleks täidetud naise poolt. Shaldemose kodanikualgatuse eesmärk on koguda miljon  ELi kodaniku allkirja  ja edastada Euroopa Komisjonile , avaldades seega teatavat survestavat mõju. 

 

 

Algatusele saab oma toetuse anda veebilehel SIIN

 

Samuti saab liituda grupiga facebookis, mis on selleks puhuks sisse seatud SIIN.   

Ei maksma arvata, et sobivaid naisi vähe oleks. Silmapaistvaid naisi leidub Euroopas küll, näiteks Prantusmaa presidendikandidaat Ségolène Royal, välisministrid Ursula Plassnik ja Dora Bakoyannis, volinikud Benita Ferrero-Waldner ja Viviane Reding, liidukantsler Angela Merkel jne.

 

Ise arvan, et naine või mitte, aga see inimene peab olema eelkõige väga hästi sobiv persoon, tuntud professionaal, sest mingil määral on tegemist ju uue ajajärgu algusega ELi jaoks. Aga samas üks naine võiks ikka selle kolme isiku hulgas olla. 🙂 

 

 

Üks vastus

  1. Naine võiks muidugi olla – või ka mitu. Kui nad sinna kohtadele sobivad paremini, kui teised inimesed. Aga teha reegel, et üks kolmest peab naine olema on nii seksistlik kui ka naistele alandav.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: