Euroopa väikeettevõtete õigusakti eelnõu

Eelmisel nädalal tuli Komisjon välja väikeettevõtete paketiga, mida on oodatud  juba mõnda aega.

 

Selle eesmärk on parandada väikeettevõtete tegevuskeskkonda Euroopa Liidus, mis on üheks EL konkurentsivõime aluseks.

 

Kuigi väikeettevõtete esindajad on konsultatsioonide käigus rõhutanud, et vaja oleks selget õiguslikult siduvat seadusakti, on Komisjon valinud siiski veidi keerulisema lähenemise.  Vaatamata sellele, on väikeettevõtete esindajad avaldanud rahulolu, et Komisjon näitab üles tõsist huvi nende vastu.

 

Mis selles paketis sisaldub? Komisjon on toonud välja kümme põhimõtet, mida võetakse tulevikus arvesse seaduseelnõude ettevalmistamisel. Põhimõtteliselt tähendab see seda, et Komisjon peab kõikide seaduseelnõude valmistamisel arvestama nende mõju väikeettevõtjatele.

 

Ja arvestada nendega tasub, sest, et 22 miljonit Euroopa väikeettevõtet moodustavad 90%-i Euroopa  kõikidest ettevõtetest ja nende kaudu saavutatakse 60 protsenti Euroopa SKPst.

 

Õnneks on Komisjonil lisaks “põhimõtetele” siiski ka mõned seaduseelnõud plaanitud.

 

Komisjoni teatises mainitakse näiteks peatselt valmivat seaduseelnõud, mis lubab liikmesriikidel rakendada vähendatud käibemaksu kohalike teenuste (restoranide, juuksurite jms) jaoks, mida pakuvad peamiselt  just väikeettevõtted. Eelnõu peaks valmima järgmisel nädalal ja siis on näha, millistele ettevõtetele vähendatud käibemaks Komisjoni arvates peaks laienema.

 

Samuti on Komisjon lubanud teha parandusettepaneku hilinenud maksete direktiivis, et kindlustada see, et  väikeettevõtetele tasutaks arved õigeaegselt tehingute eest ettenähtud 30 päeva jooksul. Pole neil ju sellist mahtu, mis annaks võimalusi manööverdamiseks.

 

Loodetavasti saame  järgnevate kuude jooksul paketi kallal töötada nii Euroopa Parlamendis ja EL Nõukogus, kus Prantsusmaa on lubanud VKE poliitika teha üheks prioriteediks oma eesistumise ajal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: