Komisjonilt uus käibemaksu vähendamise eelnõu

Mainisin eelmisel nädalal, et Euroopa Komisjon lubas värskelt avaldatatud väikeettevõtete paketi raames välja anda käibemaksu alandamise eelnõu, mille üheks peamistest eesmärgiks on aidata väikeettevõtteid.

Sel nädala see eelnõu avaldatigi.

Eelnõu kohaselt võivad liikmesriigid vähendatud käibemaksu rakendada tervele reale ettevõtetele, sh neile, mis tegelevad elamute renoveerimisega, aiandusteenustega, koduste hooldusteenustega nagu lapsehoidjad ja puudega inimeste hooldamine, isikuteenustega nagu juuksurid ja muud iluteenused. Samuti võib seda rakendada restoranidele ja catering ettevõtetele ning parandusteenustele nagu kellassepad ja kingsepad.

Eelnõu arutamist alustavad liikmesriikide esindajad septembris. Kui palju liikmesriike seda eelnõud toetab, selgub sügisel. On mõned liikmesriigid, mis on traditsiooniliselt selliste muudatuste vastu olnud, nimetades põhjusena muu seas suurenevat administratiivset koormust ja vähest kasu tarbija jaoks. Kuna maksuküsimustes on vaja ükshäälsust Nõukogus, tulevad tõenäoliselt keerulised arutelud.

Siiski on sellisel vähendamisel nii mõndagi positiivset. Kui kuskil üldse makse vähendada, siis see võiks olla just see koht. Kõige üldisemas plaanis, ja osana väikeettevõtete ettevõtluskliima parandamise paketist, on see hea võimalus aidata kaasa Eesti ja Euroopa konkurentsivõime parandamisele. Samuti võib käibemaksu vähendamine teatud teenustele uuringute kohaselt aidata kaasa varimajandusega võitlemisele ja suurendada tööhõivet.

Siinjuures on oluline märkida, et väikeettevõtted, ja sealhulgas väikesed perefirmad on need, mis moodustavad suure osa ettevõtete koguarvust ja annavad koos tugeva panuse meie majandusse. Halvenevas majanduskliimas saame nende aktiivsete inimeste tegevuskliimat parandades toetada oma majandust ja oma kodanikke!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: