7-10 juuli 2008 EP täiskogu istung

Sel nädalal toimus viimane täiskogu istung enne parlamendi suvepuhkust.

 Arutati mitmeid huvitavaid teemasid ja hääletati paari seaduseelnõude üle, mis parandavad tarbijate olukorda.

 Toiduohutuse valdkonnas võeti teisel lugemisel vastu raport, mis puudutab toidu lisaaineid, toiduensüüme ning toidu lõhna- ja maitseained, parandades sellega tarbijakaitset. Euroopa tarbijakaitsjad, sealhulgas Eesti Tarbijakaitse Liit ja Tartu tarbijanõustamiskeskus on teinud tõhusat tööd tarbija huvide teadvustamisel seoses selle raportiga.

Kuigi toiduvärve hääletusel ei keelatud, peab tulevikus kuut toiduvärvi (E102, E104, E110, E122, E124 ja E129) sisaldavad toidud märgistama hoiatussiltidega, mis teavitavad võimaliku mõju kohta laste käitumisele ja tähelepanuvõimele.

Hääletati ka uuendatud lennuteenuste määruse üle, mis muuhulgas puudutab ka hindade läbipaistvust ja avaliku teeninduse kohustust. Selleks, et tarbijad saaksid paremini võrrelda erinevate lennufirmade piletite hindu, peab selgelt välja tooma lõpphinna ja märkima ära lennuhinna, maksud, lennujaamatasud ja kütuse või julgestusega seotud lisatasud.

Neljapäeval tutvustas president Sarkozy järgmise kuue kuu jooksul toimuvat Prantsusmaa eesistumise kava. Sarkozy on Euroopa poliitikasse toonud värskust ja lootust ja suhtunud värskendavalt uutesse liikmesriikidesse, mis kajastus ka tema esinemises.  

Oma dünaamilisuse ja pealehakkamisega suudaks ta kindlasti lansseerida või kiirendada mitmeid hädavajalikke projekte. Eelkõige loodan, et Prantsuse eesistumine suudab sisendada lootust eurooplastesse konkreetsete projektide näol. Sarkozy’l tuleb keskenduda nimelt eesistumisele, mis on põhjalik töö, aga mitte pidu, mida kaunistavad tühjad lubadused. Eesistumise veebilehelt võib leida eesistumise töökava, kalendri, ja konverentside kalendri.

 

“Avatud mikrofoni” e. nn ühe minuti kõnede voorus võtsin sõna ka 27.06-01.07 Venemaal Hantõ-Mansiiskis toimunud Soome-Ugri rahvaste maailmakongressi kohta. Sõnavõtu leiab siit.

Üks vastus

  1. Katrin on tubli et hoiab ülal soome-ugri teema Euroopa tasandil 🙂

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: