SMS-de saatmine Euroopa Liidus reisides läheb odavamaks

Täna teatas Komisjon, et plaanib sügisel välja tulla uue määruse eelnõuga, mis reguleerib SMS rändlusteenuse hindu.

Komisjoni avaldatud andmete põhjal, mis on avaldatud nende uuel veebilehel jäävad reisidel saadetavate SMSide hinnad Eestis operaatoritel vahemikku 6-40  eurosenti. See on küll vähem kui näiteks Belgia operaatoritel, kelle hinnad on ühed kõrgemad Euroopas jäädes vahemikku 25-80 eurosenti, aga need on Komisjoni hinnangul liiga kõrged.

Hiljutise Taani telekommunikatsiooni regulaatori uuringu kohaselt teise riigi operaatori võrgu kasutamine SMS teate saatmiseks maksab kohalikule operaatorile vaid 0,008 eurot.

Euroopas saadetakse igal aastal 2,5 miljardit tekstisõnumit kasutades rändlusteenust, mis maksavad kuni kümme korda rohkem kui riigisiseselt saadetud SMSid. Sellise hinnavahe vähendamiseks plaanib Komisjon sisse viia piirangu. Euroopa reguleerivate asutuste töörühm (ERG), kelle analüüsile Komisjon toetub, on soovitanud piirangut 11-15 eurosenti rändlusteenuse tekstisõnumi kohta. 

Lisaks analüüsib Euroopa Komisjon vajadust reguleerida piltsõnumite (MMS) ja mobiiliga e-posti ja uudiste lugemist Euroopas reisimisel.

1.juulil sai läbi Komisjoni poolt mobiilsideoperaatoritele antud tähtaeg hindade vabatahtlikuks langetamiseks. Oodatult ei ole ettevõtted meid oma soodsate pakkumistega meeles pidanud ehk turg iseennast reguleerima hakanud. Seetõttu on ainumõeldav, et Komisjon korrigeerib SMS, MMS ja andmeside rändlusteenuste hindu seadusega.

Euroopa sotsiaaldemokraadid toetavad Komisjoni algatust täielikult ja teevad kõik endast oleneva, et tarbijasõbralikud hinnad ka siin teoks saaksid. Kas pole see suurepärane näide sellest kuidas EL väikeste sammude kaupa kodanikele kasu toob?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: