Veel üks argument ETV2 kasuks

Viis aastat tagasi, kui Lätis tulid tänavatele kümned tuhanded noored, et protestida reformi vastu vene koolides, tegid  umbes tosin lätivenelast avalduse, mis toetas Läti riiki ja kutsus üles rahumeelsele koostööle. Need olid enamasti intelligentsi esindajad, teada-tuntud nimed, lugupeetud inimesed mõlema kogukonna poolt. Sellel oli suur tähendus nii sise- kui ka  välispoliitiliselt. Proovisin  mõttes tookord koostada sarnast nimekirja Eestis elavatest venelastest, keda kõik tunnevad  ja kes arvamusliidritena võiksid vajadusel mõjutada ka masse. Nimekiri jäi väga lühikeseks: David Vseviov, Eduard Toman…  Mitte et meil poleks tublisid ja tarku eestivenelasi. Kindlasti on, aga me lihtsalt ei tunne neid.

 

Tänapäeval teeb inimesed tuntuks televisioon. Mõned loob küll ainult tolmust,  aga annab  ka laiema tuntuse tõsisematele tegijatele. ETV2 üks  ülesanne,  auditooriumi informeerimise kõrval muidugi, peakski olema uue põlvkonna eestivenelase kuvandi loomine ja uute arvamusliidrite kujundamine.

 

Olen täiesti nõus peaminister Ansipiga, et Raadio 4 on hästi sissetöötanud kanal ja kindlasti vajab senisest enam positiivset tähelepanu riigi poolt. Aga raadio ei näita pilti ja tele osatähtsust  alahinnata oleks rumal. Eriti ajal, kus sõjad on kandunud lahinguväljalt meediasse.

 

Mind hämmastab tõsiselt sportlase hingega peaministri skeptiline suhtumine suurema mahuga vene  keelse programmi loomise võimalustesse Eestis. Anda alla ilma starti minemata!? Võistlus toimub ju niikuinii. Ja juba ammu ei mängita enam ainult massilisele auditooriumile. Ka mõne tuhande „hinge päästmine” on oluline. Või on asi selles, et endasse ja oma kolleegidesse ei usu  peaministri „endine” erakonnakaaslane -Rahvusringhäälingu juht?  Või on asi hoopiski milleski muus?

Üks vastus

  1. […] integratsiooni võluvits, millega Eestis elavat vene inimest Eesti inforuumiga lõimuda. Sel teemal kirjutab ka täna Katrin Saks. Tema sissekande mõte seisneb selles, et ETV2 võiks uusi arvamusliidreid […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: