Euroopa Parlamendil tänasest oma telekanal

Täna alustab tööd Euroopa Parlamendi telekanal, mida hellitavalt kutsutakse “europarlTV”.

 

Eesmärk on üllas – tuua Euroopa Parlamendis toimuv inimestele lähemale. Euroopa Liit on hädas sellega, et ta jääb  oma kodanikele liiga kaugeks. Iirimaal läbikukkunud referendum kinnitas, et Lissaboni leppele öeldi ei just põhjusel, et nii lepingust kui ka liidust teati vähe.  Sama kehtib ka Euroopa Liidu institutsioonide kohta.

 

Internetipõhine “telekanal” pakub tegelikult nelja kanalit, mis keskenduvad erinevatele huvidele. Lisaks peaks saama vaadata otseülekandeid täiskogu istungitest, ja tulevikus ka komisjonide istungitest.

 

Arvan, et pole paha mõte. Üha enam inimesi kasutab Internetti, et saada oma informatsiooni ja uudiseid. Nüüd peab ainult tegema pingutusi, et inimesed selle Interneti avarustest üles leiaksid.

 

Andke teada, mis te sellest arvate. Ehk saab mõned head ideed edastada ka neile, kes asjaga otseselt tegelevad. Kas peaks alustada nimest? Äkki pakuks “EPtube”?

 

Muuseas, sellised parlamendikanalid on paljudes riikides. Tõsi, nende auditoorium pole kuskil suur, aga ehk ongi olulisem see, et soovi korral on kõikidel võimalus osa saada demokraatliku otsustusprotsessi toimimisest.

 

Vaadata saab siit: www.europarltv.europa.eu 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: