12-15 jaanuar 2009 EP täiskogu istung

Möödunud nädalal toimunud täiskogu istungil lahati probleeme, mis seotud järjekordsete probleemikolletega maailmas. Kõigepealt Gaza konflikt ja siis Vene-Ukraina gaasitüli. Gazas toimuva kohta võttis Euroopa Parlament neljapäeval vastu resolutsiooni. Vene-Ukraina gaasitüli koha pealt on huvitav nentida, et ühtsest energeetikapoliitika vajalikkusest räägivad täna kõige rohkem esindajad Ungarist, Slovakkiast, Bulgaariast ja Austriast  – riikidest, mis on varem olnud varmad Venemaaga kahepoolseid lepinguid sõlmima. Üle-eelmisel nädalal Euroopa Parlamendis toimunud Venemaa ja Ukraina esindajate osalusel toimuma pidanud gaasitüli teemalisest koosolekust olen kirjutanud siin.

Samuti tegi Tšehhi peaminister ülevaate selle kohta, mis on nende eesistumise prioriteedid. Tšehhid võtsid ohjad üle prantslastelt ja nende hüperaktiivselt Nicolas Sarkozylt ning juhatavad järgmised viis ja pool kuud Euroopa Liidu toiminguid. Prioriteetide seas on nimetatud energiajulgeolekut, majandussurutisega võitlemist, idapartnerlust ja suhteid Venemaaga. Sellest saab pikemalt lugeda siin.

Tagasihoidlikult võiks ka mainida, et seekordne istung on ümmarguse tähendusega, sest aasta on täis sellest ajast, kui hakkasin 2008. aasta jaanuaris blogis tegema ülevaateid täiskogu istungitest. Olen püüdnud neid regulaarselt teha ja neid saab vaadata siit

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: