12-15 jaanuar 2009 EP täiskogu istung

Möödunud nädalal toimunud täiskogu istungil lahati probleeme, mis seotud järjekordsete probleemikolletega maailmas. Kõigepealt Gaza konflikt ja siis Vene-Ukraina gaasitüli. Gazas toimuva kohta võttis Euroopa Parlament neljapäeval vastu resolutsiooni. Vene-Ukraina gaasitüli koha pealt on huvitav nentida, et ühtsest energeetikapoliitika vajalikkusest räägivad täna kõige rohkem esindajad Ungarist, Slovakkiast, Bulgaariast ja Austriast  – riikidest, mis on varem olnud varmad Venemaaga kahepoolseid lepinguid sõlmima. Üle-eelmisel nädalal Euroopa Parlamendis toimunud Venemaa ja Ukraina esindajate osalusel toimuma pidanud gaasitüli teemalisest koosolekust olen kirjutanud siin.

Samuti tegi Tšehhi peaminister ülevaate selle kohta, mis on nende eesistumise prioriteedid. Tšehhid võtsid ohjad üle prantslastelt ja nende hüperaktiivselt Nicolas Sarkozylt ning juhatavad järgmised viis ja pool kuud Euroopa Liidu toiminguid. Prioriteetide seas on nimetatud energiajulgeolekut, majandussurutisega võitlemist, idapartnerlust ja suhteid Venemaaga. Sellest saab pikemalt lugeda siin.

Tagasihoidlikult võiks ka mainida, et seekordne istung on ümmarguse tähendusega, sest aasta on täis sellest ajast, kui hakkasin 2008. aasta jaanuaris blogis tegema ülevaateid täiskogu istungitest. Olen püüdnud neid regulaarselt teha ja neid saab vaadata siit

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: