Miks siiski sellised intressid?

Hiljuti esitles Euroopa Komisjoni volinik Meglena Kuneva tarbijaturgude uuringut, kus ühe huvitava näitena toodi Rootsi pankasid. Raporti kohaselt varieerub tarbijakrediidi puhul kohaldatav intressimäär väga oluliselt, olles Rootsis 0.21 protsenti,samal ajal võivad Eestis pankade tarbijakrediidi intressid ulatuda 12 protsendini.

 

Tarbijavolinik ütles Euroopa Parlamendile esinedes, et tarbjaturgude uuringu eesmärk oli välja tuua ning tarbijate tähelepanu juhtida erinevustele turgudel Euroopa Liidus, et näidata millistes kohtades on kitsaskohad või isegi turutõrked. Euroopa Parlamendi tarbijakaitsekomisjoni liikmena oleks mul huvitav kuulda pankade selgitusi, millest selline erivus võiks olla tingitud. Seni tehtud vihjed turgude erinevustest, eriti lühiajaliste krediitide puhul, ei veena. Kindlasti on paljud pangakliendid ja kodanikud samuti huvitatud. Avalikkuse teavitamine ning läbipaistvus oleks selles küsimuses väga oluline nii tarbijale kui ka teenuse pakkujale. Pankade maine on viimasel ajal kõvasti räsida saanud kasvõi eurolaenudega seoses, ka selles küsimuses oleks pankadel võimalik läbipaisvusele rohkem tähelepanu pöörata.

 

Samuti võiksid tarbijakaitseamet ja finantsinspektsiooni esitada oma nägemuse olukorras. Kui on tegemist on turutõrkega, võibolla oleks võimalik seda paranda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: