Miks siiski sellised intressid?

Hiljuti esitles Euroopa Komisjoni volinik Meglena Kuneva tarbijaturgude uuringut, kus ühe huvitava näitena toodi Rootsi pankasid. Raporti kohaselt varieerub tarbijakrediidi puhul kohaldatav intressimäär väga oluliselt, olles Rootsis 0.21 protsenti,samal ajal võivad Eestis pankade tarbijakrediidi intressid ulatuda 12 protsendini.

 

Tarbijavolinik ütles Euroopa Parlamendile esinedes, et tarbjaturgude uuringu eesmärk oli välja tuua ning tarbijate tähelepanu juhtida erinevustele turgudel Euroopa Liidus, et näidata millistes kohtades on kitsaskohad või isegi turutõrked. Euroopa Parlamendi tarbijakaitsekomisjoni liikmena oleks mul huvitav kuulda pankade selgitusi, millest selline erivus võiks olla tingitud. Seni tehtud vihjed turgude erinevustest, eriti lühiajaliste krediitide puhul, ei veena. Kindlasti on paljud pangakliendid ja kodanikud samuti huvitatud. Avalikkuse teavitamine ning läbipaistvus oleks selles küsimuses väga oluline nii tarbijale kui ka teenuse pakkujale. Pankade maine on viimasel ajal kõvasti räsida saanud kasvõi eurolaenudega seoses, ka selles küsimuses oleks pankadel võimalik läbipaisvusele rohkem tähelepanu pöörata.

 

Samuti võiksid tarbijakaitseamet ja finantsinspektsiooni esitada oma nägemuse olukorras. Kui on tegemist on turutõrkega, võibolla oleks võimalik seda paranda.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: