Sotsiaaldemokraadid toetavad võrgu neutraalsust

Telekommunikatsioonipaketi hääletus toimub ülejärgmisel nädalal Euroopa Parlamendi täiskogul ning üheks olulisemaks mureküsimuseks on kerkinud võrgu neutraalsust puudutavad sätted ehk vabadus operaatori võrgus pakkuda mistahes legaalseid teenuseid. Sotsiaaldemokraadid on toetanud võrgu vabadust, mis on vajalik, et tekiks uusi innovaatilisi ettevõtteid (sh näiteks ka meie kodukootud ja laias maailmas ilma tegev Skype!), mis omakorda pakuks uusi töökohti ning tähendaks odavamaid tooteid ja teenuseid ning laiemat valikut tarbijatele.


Sotsiaaldemokraadid toetavad võrgu neutraalsust ning  “mitte-diskrimineerimise” põhimõtet ning sotside eestvedamisel viidi siseturu ja tarbijakaitse komisjoni raportisse klausel, mis puudutab võrgu neutraalsust, ja mida hiljem pidid toetama ka konservatiivid Euroopa rahvaparteist (European Peoples Party – EPP), kuna rohelised ja liberaalid juba toetasid sotside ettepanekut. Klausel toetab võrgu neutraalsust ning lubab teenuse osutamise piiramist sideoperaatori poolt ainult juhul kui liiklus võrgus on üle koormatud.

Nüüd jääb oodata tulemusi telekomi paketi kahe teise eelnõu hääletuselt tööstuskomisjonis 21. aprillil ning paketi hääletust täiskogul 5. mail. EL Nõukogu ning Euroopa Parlamendi esindajad üritavad veel viimastes küsimustes jõuda komromisskokkuleppele enne 5. mai hääletust. Eesti majandusminister Juhan Parts, kes esindab Eestit EL Nõukogus telekom paketi küsimuses on avaldanud seiskohta oma kolleegidele EPPst, et võrgu neutraalsus on oluline, ja see on iseenesest muidugi tervitatav. Kahjuks ei ühti Euroopa konservatiivide IRList pärit liikmete ja nende Euroopa kolleegide positsioonid alati. Kuigi innovatsiooni toetamisega selleks, et luua töökohti ning parandada valikud tarbijatele on Eesti majandusminister nõus, pole tema kolleegid Euroopa Parlamendis alati olnud esirinnas nendes küsimustes. Hoopis sotsid on siin näidanud suuremat initsiatiivi.Oma rolli mängivad siinjuures muidugi võrguoperaatorid. Hiljutine juhtum Deutsche Telekomiga on hea näide kuidas uued potensiaalsed konkurendid vanadele operaatoritele vastukarva on. Telekompaketi ettevalmistamisel on täheldatud märkimisväärset sideoperaatorite lobi aktiivsust. Lobijad aga eelistavad tihtilugu just konservatiivide parteid, kes on väidetavalt avatumad lobijatele kui sotsid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: