Sillamäe: kes valimistest teavad, hääletada ei saa

Uskumatu, kui suur magnet on üks punane õhupall – see meelitab nii lapsi kui ka pensionäre. Kriimulised nagamannid on aga kuidagi eriti õhinal ja nuruvad lisapalli. Peagi selgub ka miks. Heeliumiga täidetud õhupallist sisse hingates „saab naljat häält teha“! Meie katsed rääkida heeliumi kahjulikkusest, neid eriti ei morjenda. Niisiis keskendume vanaemadele. Aga rahvast liigub Ahtme kaubanduskeskuse juures palju ja enamus astub ka meie bussi juurde.

Huvitav on see, et venelased teaksid justkui hoopis paremini lähenevatest Euroopa Parlamendi valimistest, kuigi siinkandis on palju neid, kes oma halli või Vene passiga sellest osa võtta ei saa. Nendele räägime sügisestest kohalikest valimistest. Aga sinise passi omanikud lubavad kõik valima minna. Eestlased seevastu on hoopis skeptilisemad ja rohkem on ka neid, kes pole valimistest pole midagi kuulnud.

Eks omajagu mõju avaldab ka välireklaami puudumine, mis muidu valimisi meelde tuletas. Linnamaastik on kenitlevatest ja üksteisega suure poolest võistlevatest poliitnägudest küll puhas, aga samas võiksid ju mingid märgid valimisi inimestele meelde tuletada.

Üks Ida-Virumaa kohalik telejaam tuli bussi juurde uurima, et kas meie teguvus on ikka seadusega kooskõlas. Küsimustes väljendus arusaam, justkui oleks igasugune kampaania ära keelatud, aga see polnud ju seadusandja mõte. Idee oli ikka selles, et plakatinägude asemel poliitikud tänavale ja suhtlema saada, mida meie ka teeme.

Tõsi, asjalikke küsimusi Euroopa Liidu või parlamendi kohta tuleb vähe. Aga loodetavasti on abi nendest materjalidest, mida me jagame. Kuidagi ei tahaks olla samasuguses situatsioonis nagu Iirimaa, kus inimesed EL-le väga olulise Lissaboni leppe põhja lasid, suuresti selle pärast, et nad sellest liidust suurt midagi ei teadnud. Just nii kinnitasid „ei“ ütlejad. Seda vaatamata sellele, et Euroopa Liidus ollakse juba enam kui kolmkümmend aastat ja liidu panus Iirimaa arengule on olnud erakordselt suur.

Kampaania ja SDE ringsõidu kohta võib leida infot siit http://euroopa.sotsdem.ee/.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: