Vihmane päev Jõgeval

Vaatamata tibutavale vihmale, liigub keskpäeval Jõgeva kesklinnas päris palju inimesi. Ka meie bussi ja telgi juurde. SDE meeskond täieneb iga päevaga ja Jõgevamaal lööb kaasa ka rahvaesindaja Kalvi Kõva, kes tegelikult ju võroke. Aga tundub, et tema lõunaeesti aktsent meeldib ka siinsetele vanaprouadele.

Sattun iga kord pisut kimbatuse, kui keegi nõuab konkreetseid lubadusi, et mida te seal Brüsselis ära kavatsete teha. Nii tahtis ka üks Jõgeva, muidu täiesti sümpaatne proua teada, et mida ma luban. Et parlament on koostöö organ, mitte aga individuaalsete saavutuste paik, siis jään alati pisut hätta vastustega. Selliseid populistlikke lubadusi, nagu reformikad või ka Keskerakonna esindajad tavaliselt valimiste ajal jagavad, on kuidagi piinlik anda. Samuti rääkida sellest, mis tegelikult pole parlamendi pädevuses, nagu teevad mõned saadikukandidaadid.

No selgitasin siis prouale, et kavatsen eelkõige head koostööd teha ja liitlasi leida, et nii uute riikide, aga ka piikonna ning vajadusel ka Eesti huve kaitsta. Kuigi kitsalt Eesti omi ei tule just tihti ette. Minu kahe ja poole aastase tööaja jooksul tegelikult vaid kord, siis kui Euroopa Parlament võttis vastu Venemaa tegevust tauniva resolutsiooni aprillisündmuste järel. Muudel juhtudel on need huvid ikka hoopis laiemad olnud. Ja kui sa tahad, et sind vajadusel toetatakse, tuleb tööd teha ka nende küsimustega, mis teisi puudutavad.

Kui olin oma pisut vabandava jutu lõpetanud, ütles kena proua aitäh ausa vastuse eest ja vabandas, et mind proovile pani. Ta nimelt olevat ka seda Euroopa asja õppinud ja teab väga hästi, et need, kes külarahvale lubavad, et lähevad Brüsselisse selle valla probleeme lahendama, valetavad.

Aga seda, et seda eurovärki vähe teatakse, näitas ka kandidaatide debatt Jõgeval. Ikka ja jälle räägitakse-lubatakse asju, mis pole tegelikult Euroopa Parlamendi pädevuses.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: