Harjumaal

Viimsisse sõidame teatud kõhklustega – kuulu järgi elavad seal ju rikkurid, need, kes näiteks tänastes vaidlustes Töölepingu seaduse üle on selle poolt, et tööandjale rohkem voli anda ja töövõtjalt mitu nahka koorida. Vähemalt nii kujutame me seda endale ette. Aga esimene mees, kes pikemalt juttu ajama tuleb on hoopiski bussijuht, kelle ülemus ootavat pikisilmi 1.juulit, et saaks inimestest lihtsalt lahti. Kardetavasti tabab Eestit peale seda kuupäeva üks suurem koondamiste laine. Mitte kõik, kes elavad Viimsis, pole tööandjad ja meisse soojalt suhtuvaid inimesi jätkub.

Maardu on aga hoopis teistsugune linn. Otsime oma ajalehe venekeelsed pakid välja ja läheme tänavale. Aga kohe alguses satume kolmele vanaprouale, kes räägivad selget eesti keelt ja ütlevad, et ei vahetaks elu Maardus millegi vastu. Ilus, puhas väikelinn. Ja seda ta on, heakorrale on kõvasti rõhku pandud. Ja üldse polevat elul suurt häda midagi, kinnitavad vanaprouad.

Aga hoopis teisel arvamusel on taksojuhid Ülemiste kaubanduskeskuse juures Tallinnas. Üks mehemürakas kurdab, et on selle päevaga teinud kaks sõitu ja teeninud 187 krooni, millest enamus läheb bensiinile ning küsib minult, et mis ma arvan, mis ta naine ütleb, kui 87 krooni koju viib? Ei oska midagi kosta, kardan vaid, et varsti on see mees ka töötukassa sabas.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: