Barroso pole parim kandidaat, aga ta on ainus

Sel ajal, kui meil käib rebimine eurovoliniku koha pärast, arutavad Euroopa Parlamendi fraktsioonid ja parteid, mida teha senise komisjoni esimehe  Barrosoga, kes kandideerib uuesti. Tegemist on küll nime poolest Portugali Sotsiaaldemokraatliku partei esindajaga ja nooruses maoistiga, aga täna on see partei parempoolse suuna esindaja ning sinna kanti on kiskunud ka Euroopa Komisjoni  tegevus.
Sotsid on raske valiku eest. Parlamendi valimiste eel tehti kampaaniat, milles välistati toetus Barrosole. Väljaütlemised olid isegi väga kriitilised. Loo teeb pikentses see, et Hispaania ja Portugali sotsid toetavad Barrosot.  Gordon Brown, kui ta kevadel EP-s esinemas käis, üritas küll otsesest vastusest kõrvale põigata, aga küllap tuleb ka brittide toetus. Kuuldavasti tahavad ka ungarlased oma hääle Barrosole anda, sest ta olla lubanud rohkem Euroopa rahasid. Niisiis on Barroso taga just need sotsid, kes ja koduriigis võimul. 
Aga kõige kurvem on see, et sotsidel polegi oma kandidaati. Niisiis tuleb otsustada, kas ühineda nendega või jääda truuks sellele, mis kampaania ajal lubati. Aga see tähendaks lõhenemist sotside ridades.

 
Kahemõtteline olukord  mõjutab kindlasti ka Barroso kuulamist Euroopa Parlamendis, kus tal tuleb välja käia oma tulevikuvisoon ja seda eriti majanduskriisist väljumise osas.
Aga küllap ta saab sellega sama osavalt hakkama kui eelmine kord: Nimelt konservatiividele esinedes, arvasid nemad, et tegu on tõelise konservatiiviga, liberaalid tunnistasid teda pärast esinemist liberaalsete vaadete tõttu ja mõned sotsid omakorda leidsid, et tundsid ära endise maoisti. Kõigile midagi, nagu üks Euroopa tippjuhte peabki olema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: